Palma de Mallorca – miesto hodné svojho názvu

Autor: Simonne Jurčová | 22.10.2012 o 19:47 | Karma článku: 5,73 | Prečítané:  1492x

Nemám rada tie pobytové zájazdy pri mori, kde nie je kam ísť, okolo je len hotelový rezort. Vždy som všetkých ťahala tam, odkiaľ sa dalo ísť aspoň miestnou dopravou do blízkeho mesta. Milovníci prírody a osamelých pláží tvrdia, že najkrajšie pláže na Malorke sú v zátokách na východe ostrova. Ja som schválne vybrala klasické letovisko v susedstve hlavného mesta so zámerom, že ho určite musíme vidieť. A skutočne, byť na Malorke a nenavštíviť Palmu by bola veľká chyba. Ponúkam niekoľko fotografických spomienok práve v dňoch, kedy je leto už nenávratne za nami.

Palmová alej na letiskovom parkovisku bola len začiatkom nekonečných variánt na tému PALMA. V hlavnom meste i v letoviskách bola táto rastlina neodmysliteľnou súčasťou parkov, záhrad, promenád i pláží.

17.JPG

08.JPG

03.JPG

Za jeden deň človek nedokáže prejsť mesto tak, aby ho aspoň trochu spoznal, ani aby pochopil jeho ducha. Môže si len vybrať zopár zaujímavých pamiatok a prejsť istú trasu. Tá naša začala na hlavnej autobusovej stanici, kam nás priviezol spoj z predmestia a skončila pri katedrále, múzeu a kráľovskom paláci.

02.JPG 24.JPG

09.JPG

Palma de Mallorca má svoju vydláždenú Ramblu tak, ako Barcelona. Tiež na nej skúšajú šťastie herci a hudobníci. Nie je taká dlhá a ani nekončí pri mori, ale vedie na veľké námestie (Plaça major). Odtiaľ je príjemná prechádzka uličkami na juh až ku katedrále a kráľovskému palácu.

01.JPG

Cestou možno naraziť na takéto pekné dvory

07.JPG

Katerdála (La Seu) nie je typickou vertikálnou gotickou stavbou, ale pôsobí skôr nižšie, širšie  a rozložitejšie, podobne ako milánsky dóm.

18.JPG

Vstup do katedrály je zároveň aj vstupom do múzea

06.JPG 05.JPG

Almudaina - kráľovský palác je prístupný verejnosti pokiaľ tu nie je prítomný španielsky kráľ, ktorý v ňom prijíma oficiálne návštevy. Mali sme šťasie, nebol doma, mohli sme vstúpiť.

16.JPG

20.JPG

Palác a katedrála tesne susedia

25.JPG

Vnútorné nádvorie paláca a kvetinová terasa

13.JPG

10.JPG

Z interiéru kráľovského paláca

21.JPG

22.JPG

23.JPG

Pod palácom a hradbami je park, kde tvoria a predávajú umelci svoje diela.

14.JPG

Všetko, čo sa hovorí o Malorke, že je to letovisko Angličanov a Nemcov, ktorí sa na týždeň - dva odviažu z bežného stereotypu a preflámujú, pretancujú a čokoľvek iné... celý pobyt je čistá pravda. Keď chce niekto kľudnú dovolenku v lete s deťmi pri mori, tuším nech si hľadá iné miesto. Ja nie som zasa taká náročná na hotelových susedov a dá sa povedať, že nakoniec zaspím pri akýchkoľvek zvukoch, a tak mi po niekoľkých rokoch zostali v hlave tie príjemnejšie spomienky - aj vďaka návšteve Palmy.

12.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?